Lihtne juhend, kuidas vahetada perearsti

neljapäev, 23 november
|Autor: Postimees

Perearsti juures on oluline nii sümpaatia kui ka mugav asukoht. Perearsti vahetamine ei ole keeruline, kui soovitud arsti nimistus kohti jätkub.

Salakaval II tüüpi diabeet lühendab südamehaige eluiga

kolmapäev, 22 november
|Autor: Postimees

II tüüpi diabeeti peetakse elustiiliga ennetatavaks, kuid ometi on see üheks olulisemaks südame-veresoonkonna haiguste põhjustajaks, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog-ülemarst prof Toivo Laks

Unearst: inimene saab parema une jaoks palju ära teha

teisipäev, 21 november
|Autor: Postimees

Uni ei ole pelgalt üks ööpäeva osa – selle kvaliteeti muutes saab parandada inimese üldist tervist. Korraliku ööune nimel tuleks aga vaeva näha hoopis päeval.

Vaata järele: millal peaks minema perearstile, millal EMO-sse

pühapäev, 19 november
|Autor: Postimees

Ootamatult tekkiva tervisehäire puhul tekib igaühel küsimus, kust saada kiiresti abi – kas minna kohe EMO-sse või panna aeg perearstile?

Puust ja punaseks: mida toob kaasa uus täiendav ravimihüvitis

neljapäev, 16 november
|Autor: Postimees

Tulevast aastast jõustuv ravimihüvitise süsteemi muudatus parandab ravimite kättesaadavust umbes 110 000 inimesele, sest nende kulutused ravimitele hüvitatakse senisest suuremal määral.

Ilusüste võivad teha vaid tervishoiuteenuse osutajad

neljapäev, 09 november
|Autor: Terviseamet

Esteetilisi mittekirurgilisi meditsiinilisi protseduure võivad teostada üksnes tervishoiutöötajad. Tervishoiutöötaja peab olema registreeritud tervishoiutöötajate riiklikus registris ning teenust osutav ettevõte peab omama Terviseameti poolt väljastatud tervishoiuteenuste osutamise tegevusluba eriarstiabi osutamiseks. Õde või ämmaemand võivad protseduure teostada ainult tegevusluba omava arsti otsuse alusel

Hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib tavapärasel tasemel

kolmapäev, 08 november
|Autor: Terviseamet

Terviseameti andmetel pöördus eelmisel, aasta 44.nädalal (30.10 - 5.11.2017) arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu 3126 inimest, neist veidi üle pooled olid lapsed.

Enneaegsele beebile on iga piimatilk vajalik

teisipäev, 31 oktoober
|Autor: Terviseuudised

Eestis sünnib aastas enneaegselt 500 beebit ehk umbes 3,5% kõigist vastsündinutest.

Insuldi järel on taastusravi ülioluline

esmaspäev, 30 oktoober
|Autor: Terviseuudised

Põhja-Eesti taastusravikeskus andis välja ülevaatliku raamatu insuldijärgsest taastusravist. Raamatu autor on keskuse juhtiv neuroloog-taastusraviarst doktor Maarika Nurm. Raamat ilmus vahetult enne maailma insuldipäeva, mida tähistatakse kogu maailmas 29. oktoobril.

Terviseameti hoiatus: Madagaskaril on puhkenud katk

laupäev, 28 oktoober
|Autor: Terviseuudised

Terviseamet hoiatab viitega WHO-le, et Madagaskaril katkupuhangus on 20. oktoobri seisuga 106 surmajuhtumit. Katku tõttu on kehtestatud ka reisipiirangud Seišellidel.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: