Tasub teada: millisel juhul tuleb herilaselt sutsakat saades pöörduda EMOsse?

laupäev, 04 august
|Autor: Postimees

Putukalt nõelata saades tuleb üldjuhul jälgida kuldreeglit, et kui enesetunne oluliselt ei halvene ning nõelamiskoht pole pea piirkonnas, siis pole tingimata vaja ka meedikute abi. 

Südamerohtu tuleb võtta parasjagu

teisipäev, 31 juuli
|Autor: Postimees

Igapäevane südameaspiriin on paljudele arsti poolt soovitatud viis, kuidas trombide tekkimise ohtu ennetada. Uus teadusuuring tõi pakub välja, et doosi peaks määrama vastavalt patsiendi kehakaalule.

MMS on kloordioksiidil põhinev tervisele kahjulik lahus

esmaspäev, 23 juuli
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht

esmaspäev, 16 juuli
|Autor: Terviseamet

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe.

Sinivetikate õitseng ohustab supluskohti

teisipäev, 10 juuli
|Autor: Terviseamet

Soe suvi on meelitanud sinivetika õitsele, mis tõttu tasub rannakülastajatel olla valvas vetikaohu suhtes.  Eriti tähelepanelikud peaksid suve teises pooles mererandu või ka siseveekogusid külastades olema allergikud ja väikelastega randades viibijad.

Head nipid: kuidas leevendada lapse päikesepõletust?

esmaspäev, 09 juuli
|Autor: Postimees

Isegi kui anname oma parima, et lapsi liigse päikesekiirguse eest kaitsta, lõpeb see kahjuks vahel ikkagi päikesepõletusega.

Suvised traumad: kukutakse kõikvõimalikes olukordades

reede, 06 juuli
|Autor: Terviseuudised

Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO juht Vassili Novaki kinnitusel on suvel palju rohkem kukkumisi kui talvel libedusega. Tema sõnul on inimesed suviti hooletud sportimisel ja muretud aiatöödel.

Praktiline õpetus. Kuidas valmistuda kiirabi saabumiseks

teisipäev, 03 juuli
|Autor: Postimees

Paratamatult tuleb elus ette olukordi, kus meie enda või lähedaste tervisega pole kõik korras ning seda situatsiooni ei ole võimalik lahendada koduapteegi vahenditega ning ka EMO-sse minek pole lahendus.

Katastroof kõverast varbast: nõu jagab ortopeed

pühapäev, 01 juuli
|Autor: Terviseuudised

Jalad kannavad meid läbi elu, seega on selge, et jalaprobleemid on inimestele väga olulised. Nagu ITK ortopeed Vahur Metsna sõnab, võib isegi näiliselt tühisest veidi kõverdunud väiksest varbast areneda tõsine emotsionaalne katastroof.

Elavhõbedat sisaldavaid hambaplomme tasub vältida

kolmapäev, 27 juuni
|Autor: Terviseamt

Selle aasta 1. juulist tohib hambaravis elavhõbeda sisaldusega amalgaamist hambaplomme kasutada alla 15-aastaste laste, rasedate ja rinnaga toitvate naiste puhul ainult sellisel juhul, kui hambaarst peab seda patsiendi meditsiiniliste erivajaduste tõttu hädavajalikuks.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: