Koduleht on hetkel uuendamisel

Perearsti nõuandetelefoni poole saate pöörduda, helistades lühinumbril 1220 või  +372 634 66 30 (ka välismaalt)

Perearsti nõuandetelefon 1220 on mõeldud nõu ja abi saamiseks ajal, mil teie perearst ei ole kättesaadav või kui te arvate, et terviseprobleem ei vaja perearsti vastuvõtule minemist. Perearsti nõuandetelefon on üleriigiline ööpäevane meditsiinilise nõustamise telefon ja seda teenust rahastab Haigekassa.

Perearsti nõuande telefonilt 1220 saate nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes.

Perearsti nõuandetelefonile helistamisel ei tuvastata helistaja isikut ja see teenus on kättesaadav ka ravikindlustamata inimestele. Nõu antakse nii eesti kui vene keeles.

Perearsti nõuande telefonilt saate esmast meditsiinilist nõu ka välismaal olles, välismaalt helistades valige telefoninumber +372 634 66 30 (saab helistada nii Eesti siseselt kui ka välismaalt).

 

Nõuandeliinile helistamine võib olla abiks kui:

  • Terviseprobleem tekib töö ajal, mil perearstiga ühenduse saamine olla keeruline, sest ta on tavaliselt hõivatud teiste patsientidega. Tavaliselt vastab keskusesse helistades telefonile pereõde

  • Terviseprobleem tekib väljaspool tööaega, puhkepäevadel või riiklikel pühadel.

  • Te viibite mõnes teises maakonnas või olete välismaal ega saa kohe oma perearsti poole pöörduda (välismaalt helistades valige +372 6 304 107)

  • Arvate, et terviseprobleem ei ole nii tõsine, et vajate perearsti poole pöördumist

  • Vajate konsultatsiooni kellegi teise (lapse, lähedase) tervise asjus

  • Perearsti nõuandetelefon on kindlasti heaks abiliseks ka lasteasutustele. Kui tervishoiutöötajat ei ole kohal, saab lapse terviseprobleemi korral küsida esmast arvamust nõuandetelefonil vastava arsti või õe käest.

  • Vajadusel suunatakse kõne otse 112 Häirekeskusesse