Terviseameti mürgistusteabekeskus alustab tulevaste lapsevanemate koolitamist

reede, 28 september
Autor: Terviseamet

Terviseameti mürgistusteabekeskus alustab täna Ida-Tallinna keskhaigla perekoolis tulevastele lapsevanematele mõeldud seminarisarjaga, mille eesmärk on suurendada lapsevanemate teadlikkust mürgistustest ja ennetada võimalikke mürgistusjuhte.

Mürgistusteabekeskuse juhataja Mare Oderi sõnul moodustavad ligi pooled mürgistusteabekeskuse infoliini 16662 kõnedest kuni 3-aastaste lastega juhtunud õnnetused. „Seetõttu oleme võtnud oma südameasjaks selgitada emadele-isadele juba enne laste sündi suuremaid ja väiksemaid ohte,“ ütles Mare Oder, kelle sõnade kohaselt leiab enamik mürgistusjuhte aset kodus. „Ütlus, et minu kodu on minu kindlus, ei näi kehtivat mürgistusõnnetuste osas.“

Mürgistusõnnetuste vältimise seminaridel õpetatakse nii mürgistuste puhul kasutatavaid esmaabivõtteid kui tuuakse elulisi näiteid väikelastega juhtunud õnnetustest. Seminaril saavad oma küsimuste kui tähelepanekutega kaasa rääkida ka tulevased lapsevanemad.

Mürgistusteabekeskus hakkab seminari korraldama korra kalendrikuus, huvilistel tuleb info saamiseks ja registreerimiseks jälgida Ida-Tallinna keskhaigla perekooli kodulehekülge https://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/perinataalkeskus/perekool-info/perekooli-loengute-kalender .

Järgmisel nädalal kümneaastaseks saava mürgistusteabekeskuse infoliinile saab helistada ööpäevaringselt mistahes ägeda mürgistusjuhtumi või selle kahtluse korral. Kõne on tavatariifiga ning anonüümne. Infoliinil 16662 töötavad pikaajalise erakorralise meditsiini kogemusega spetsialistid, kes oskavad mürgistuse puhul leida kiiresti kõige sobivama tegutsemisskeemi.

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: