8. nädal: Grippi haigestumine püsib stabiilsena

kolmapäev, 27 veebruar
Autor: Terviseamet

Perioodil 18.-24. veebruar pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 5488 inimest, neist 44,7 protsenti olid lapsed.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestunute üldarv on veebruaris olnud kerges langustrendis – perioodil 28. jaanuar kuni 3. veebruar pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 6424, perioodil 4.-10. veebruar 5978 ja sellele järgneval nädalal 5801 inimest.

Gripiviirustest põhjustatud haigestumiste osakaal langes aasta kaheksandal nädalal 56 protsendini. Muudest hingamisteede viirusnakkusi põhjustavatest viirustest oli haigestumine valdavalt seotud RS-viirustega, mille osakaal küündis 24 protsendini.

Laboratoorselt leidis eelmisel nädalal kinnitust 342 A - ja 5  B-gripiviirust. Grippi haigestumise intensiivsust saab jätkuvalt hinnata keskmiseks ning gripi levikut piiratuks. Haigestumine on stabiliseerumisfaasis.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse täpsustatud andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 1094 patsienti, neist 54, 6 protsendi haiglaravivavajanutest on olnud lapsed ja noorukid vanuses kuni 19 eluaastat, 45,4 moodustasid tööealised ja vanemaealised patsiendid.

Viimaste kolme nädala jooksul vajasid haiglaravi valdavalt vanemaealised ja tööealised patsiendid.

Kokku on hooaja algusest vajanud gripi tõttu intensiivravi 76 inimest, neist 50 inimest olid enam kui 65-aastased. Mediaanvanuseks on 68,9 eluaastat.

Kahe inimese kohta puudusid andmed kaasuvate haiguste kohta, ülejäänud patsiendid kuulusid riskirühmadesse. Põhiliseks riskifaktoriks on südameveresoonkonna haigused, millele järgnesid diabeet, onkoloogilised probleemid ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus.

Keskmine intensiivravi kestvus oli 9,3 päeva.

Sel hooajal on gripi tõttu surnud 24 inimest, kellel gripp põhjustas raske kroonilise haiguse ägenemise. Noorim gripi tõttu elu kaotanu oli kolmeteistkümne ja vanim 95-aastane.

Andmed gripi vastu vaktsineerituse kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Perearsti nõuandetelefon

  • Alates 01.06.2022 ei väljastata Perearsti Nõuandetelefoni vahendusel koroonatestimisele saatekirju, saatekirja vajaduse otsustab perearst!
  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Hädavajadusel pikendavad perearsti nõuandetelefoni arstid ravimiretsepte reede õhtuti ajavahemikus 17:00-22:00 ning nädalavahetuseti ja riigipühadel 8.00-22.00. Ei pikendata psühhotroopseid, narkootilisi ravimeid või kangetoimelisi valuvaigisteid. Retsepti pikendamise lõpliku otsuse teeb arst.