Enne kooli tuleks üle vaadata lapse vaktsineerimiskalender

neljapäev, 30 august
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et uue kooliaasta eel on paslik heita pilk ka lapse vaktsineerimiskalendrisse.

Toodete väärkasutusele õhutamine on seadusega keelatud

kolmapäev, 22 august
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et mis tahes toodete väärkasutamine võib ohustada kasutaja tervist. Toodete väärkasutamisele õhutamine on rahvaterviseseaduse alusel keelatud.

Gaasivalu paneb beebi tundideks lohutamatult nutma

teisipäev, 14 august
|Autor: Postimees

Kui vastsündinu nutab sageli lohutamatult ilma selge põhjuseta, teda ei vaeva haigus ega nälg, võib olla tegemist gaasivaluga. Levinud haigus, mille tekkepõhjus pole teada, vaevab ligi kolmandikku imikutest.

Mürgised marjad ja taimed ohustavad väikelapsi

teisipäev, 07 august
|Autor: Terviseamet

Terviseameti mürgistusteabekeskus juhib eriti just lapsevanemate tähelepanu sellele, et nii koduaias kui metsas tohib süüa ainult neid marju, mille ohutuses ja söögikõlbulikkuses ollakse täielikult veendunud.

Tasub teada: millisel juhul tuleb herilaselt sutsakat saades pöörduda EMOsse?

laupäev, 04 august
|Autor: Postimees

Putukalt nõelata saades tuleb üldjuhul jälgida kuldreeglit, et kui enesetunne oluliselt ei halvene ning nõelamiskoht pole pea piirkonnas, siis pole tingimata vaja ka meedikute abi. 

Südamerohtu tuleb võtta parasjagu

teisipäev, 31 juuli
|Autor: Postimees

Igapäevane südameaspiriin on paljudele arsti poolt soovitatud viis, kuidas trombide tekkimise ohtu ennetada. Uus teadusuuring tõi pakub välja, et doosi peaks määrama vastavalt patsiendi kehakaalule.

MMS on kloordioksiidil põhinev tervisele kahjulik lahus

esmaspäev, 23 juuli
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht

esmaspäev, 16 juuli
|Autor: Terviseamet

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe.

Sinivetikate õitseng ohustab supluskohti

teisipäev, 10 juuli
|Autor: Terviseamet

Soe suvi on meelitanud sinivetika õitsele, mis tõttu tasub rannakülastajatel olla valvas vetikaohu suhtes.  Eriti tähelepanelikud peaksid suve teises pooles mererandu või ka siseveekogusid külastades olema allergikud ja väikelastega randades viibijad.

Head nipid: kuidas leevendada lapse päikesepõletust?

esmaspäev, 09 juuli
|Autor: Postimees

Isegi kui anname oma parima, et lapsi liigse päikesekiirguse eest kaitsta, lõpeb see kahjuks vahel ikkagi päikesepõletusega.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: