Perearsti nõuandetelefonilt küsitakse erakordselt palju abi

neljapäev, 01 juuli
|Autor: Tervisekassa

Tänavu esimese kuue kuuga on perearsti nõuandetelefonilt 1220 abi küsinud juba üle 248 000 inimese, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 56 protsenti ehk ligikaudu 90 000 inimese võrra enam

Perearsti nõuandtelefonil 1220 oli rekordkõnede aasta

neljapäev, 25 veebruar
|Autor: Eesti Haigekassa

Perearsti nõuandetelefon 1220 teenindas 2020. aastal 324 235 kõnet, mis on 38% rohkem kui aasta varem ning nõuandetelefoni kõikide töötamise aastate rekord. Uue aasta algus ei ole samuti kõnede langust näidanud.

Alates 02.12.2020 väljastatakse perearsti nõuandetelefonil vajadusel koroonatesti saatekirju E-P 08.00 - 22.00 (sh riigipühad)

kolmapäev, 02 detsember
|Autor: Perearsti Nõuandetelefon

Alates 02.12.2020 kui perearsti nõuandetelefoni meedik otsustab testimise vajalikkuse, suunatakse teid koroonatesti saatekirja vormistamisele, kus teile koostatakse saatekiri. Saatekirju väljastatakse E-P 8.00-22.00 (sh riigipühad). Perearsti nõuandetelefonilt saate saatekirja küsida, kui teil on ülemiste hingamisteede haigussümptomid või kui teil on teadaolevast koroonapositiivse analüüsi vastuse saanud inimesega lähikontaktist möödas 10. päeva. Saatekirja koostamiseks peate teadma ning koostajale edastama oma Eesti isikukoodi, nime ja mobiilitelefoninumbri, millele soovite testimiskeskuse teavitussõnumit.
 

Number, mis kohe täna oma telefoni salvestada

kolmapäev, 28 oktoober
|Autor: Eesti Haigekassa

Perearsti nõuandetelefoni teenusejuht Klarika Kallikorm-Rannamets räägib, milliste muredega pöörduda nõuandetelefonile ja kes seal kõnedele vastavad.

Arst avaldab: milliste muredega pöördutakse kõige sagedamini perearsti nõuandetelefonile?

kolmapäev, 21 oktoober

Perearsti nõuandetelefoni arst Marju Vanker toob välja seitse terviseprobleemi, millega inimesed kõige sagedamini nõuandetelefonile helistavad ja annab juhised, mida selliste tervisemurede ilmnemisel teha tuleks.

Spetsialist selgitab! Miks on kõned perearsti nõuandetelefonile hüppeliselt kasvanud?

teisipäev, 13 oktoober
|Autor: Duubel

Märtsis alanud koroonapandeemia on pannud inimesi oma tervise pärast rohkem muretsema ning statistika paljastab, et perearsti nõuandetelefonile helistamise arv on hüppeliselt kasvanud. Tänavu on nõuandetelefonile tehtud juba üle 220 000 kõne ning päevas helistatakse nõustajaile keskmiselt 700-800 korda. "Duublis" on külas perearsti nõuandetelefoni teenusejuht Klarika Kallikorm-Rannamets. 

Homsest saavad riskiriigist naasjad lennujaamas ja sadamas koroonaviiruse testi teha

esmaspäev, 31 august
|Autor: Terviseamet

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.

Perearsti nõuandetelefoni vastutusala laienes

kolmapäev, 12 august
|Autor: Eesti Haigekassa

Pärast eriolukorra lõppu võttis perearsti nõuandetelefon nädalavahetuseti üle koroonatestile suunamise, lisaks pikendavad perearstid nädalavahetuseti hädavajalikke retsepte ning antakse ka isikustatud nõu.

Personaalne tervisenõu turvaliselt telefonikõne kaugusel

neljapäev, 09 juuli
|Autor: Connected Health Klaster

Mõtted anda tervisenõu turvaliselt telefoni teel tekkisid juba kümme aastat tagasi. Klastri ühisarendusest on tänaseks kasvanud perearsti nõuandetelefoni isikustatud konsultatsiooni teenus – nõuandetelefoni arstil on inimese loal võimalik näha helistaja terviseandmeid, et seeläbi täpsemaid soovitusi anda.

Peipsi järves vohab sinivetikas

reede, 19 juuni
|Autor: Terviseamet

Terviseamet poolt 18.06. võetud proovid tuvastasid Peipsi järves ulatusliku sinivetika vohamise.

Lõuna regiooni juhataja Tiia Luhti sõnul võttis Terviseamet  sinivetika analüüse kolmes kohas mööda Peipsi järve läänerannikut - Mustvee, Kallaste ja Kolkja randadest. Potentsiaalselt toksiine eritavaid tsüanobakterite (sinivetikate) liike oli seitse kolmest perekonnast, Dolichospermum, Microcystis ja Woronichinia (kõigil puuduvad eestikeelsed nimetused).


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Riiklikel pühadel ning nädalavahetuseti 8.00-17.00 pikendavad nõuandetelefoni arstid ka hädajuhul retsepte.
  • Alates 02.12.2020 kui perearsti nõuandetelefoni meedik otsustab testimise vajalikkuse suunatakse teid koroonatesti saatekirja vormistamisele, kus teile koostatakse saatekiri. Saatekirju väljastatakse E-P 8.00-22.00.