Terviseamet soovitab: pühadeplaane tehes vältige terviseohtusid

neljapäev, 09 aprill
|Autor: Terviseamet

Terviseamet kutsub üles mitte unustama meie kõigi ühist pingutust koroonaviiruse leviku peatamisel ning sellega seoses mõtlema läbi oma plaanid nii enda kui ka teiste tervise kaitsmise seisukohast.

Gripiblogi, 14 nädal (30.03 – 05.04): gripp näitab taandumise märke, ülemiste hingamisteede nakkused levivad jõudsalt

neljapäev, 09 aprill
|Autor: Terviseamet

Ajavahemikul 30. märtsist 5.aprillini pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti juurde 6 215 inimest, neist veidi üle veerandi juhtudel olid haigestunuteks lapsed. Kõige rohkem oli arstile pöördunute seas on inimesi vanuses 30-64 ja vanemaealisi patsiente.

Terviseamet: ärge ostke ega kasutage internetis reklaamitavaid SARS-CoV-2 teste enesetestimiseks

neljapäev, 26 märts
|Autor: Terviseamet

Ametile on saabunud mitmeid päringuid seoses e-poodides müüdavate koroonatestidega. Amet juhib tähelepanu, et tegemist ei ole enesetestimiseks sobilike testidega. Pakutavad testid on ainult professionaalseks kasutamiseks, mida kindlasti ei tohi müüa ega reklaamida kui koduseks kasutamiseks mõeldud teste.

Eratervishoid ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist

neljapäev, 26 märts
|Autor: Terviseamet

Terviseamet peatab COVID-19 nakkuse leviku vältimiseks plaanilise ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid.

Gripiblogi, 12. nädal: laste osakaal arsti poole pöördunute hulgas väheneb

neljapäev, 26 märts
|Autor: Terviseamet

Ülemiste hingamisteede nakkustesse haigestunute arv kasvas eelmisel nädalal 61 protsendi võrra, ajavahemikul 16.-22. märts pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 5595 inimest.

Gripiblogi, 11. nädal: grippi haigestumine on langustrendis

reede, 20 märts
|Autor: Terviseamet

Ajavahemikus 9. kuni 15. märtsini vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi 3472 inimest, neist 42,7 protsenti olid lapsed.

Gripiblogi, 10. nädal: kasvas RS-viirusesse haigestumine

neljapäev, 12 märts
|Autor: Terviseamet

Ajavahemikus 02. kuni 08.märtsini vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi 3710 inimest, neist 44 protsenti olid lapsed.

Perearsti nõuandeliinile helistamisel pane valmis paber ja pliiats

laupäev, 07 märts
|Autor: Postimees

Ärge minge külla oma eakatele lähedastele või lastega peredele, kui olete haige, ütles perearsti nõuandetelefoni 1220 teenusejuht Klarika Kallikorm-Rannamets saates «Patsiendiminutid».

Gripiblogi, 9. nädal: grippi haigestumine püsib stabiilsena

kolmapäev, 04 märts
|Autor: Terviseamet

Ajavahemikus 24. veebruarist kuni 01.märtsini pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3894 inimest, neist 46 protsenti olid lapsed.

Kiirabi hakkas tallinlastelt kodus koroonaviiruse proove võtma

laupäev, 29 veebruar
|Autor: Terviseamet

Tänasest alustas lisaks tavapärastele kolmeliikmelistele kiirabibrigaadidele Tallinnas tööd tervishoiutöötajast ja erakorralise meditsiini tehnikust kaheliikmeline kiirabibrigaad, et teenindada koroonaviiruse kahtlusega seotud väljakutseid.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Riiklikel pühadel ning nädalavahetuseti 8.00-17.00 pikendavad nõuandetelefoni arstid ka hädajuhul retsepte.Samuti suunavad vajadusel koroonatestile.